ALTIN ALACAKLAR DIKKAT! DOLANDIRILMAYIN...

ALTIN ALACAKLAR DIKKAT! DOLANDIRILMAYIN...Düğün sezonu başladı. Altın satışları da hareketlendi. Ailelerin bir düğün için en az 20 bin liralık altın takı harcaması yapması gerekiyor. Bu potansiyel de piyasaya sahte altın sürenlerin iştahını kabartıyor. Aman dikkat!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte düğün sezonu da açıldı. Evlilik hazırlıkları hızlanırken, altın sektöründe de hareketlenme başladı. Düğün mekanından, davetiyeye, gelinlikten oturulacak eve kadar birçok harcama kalemiyle uğraşan ailelerin, düğün masrafları içinde en külfetli olanı ise takılar. Öyle ki düğün için yapılan harcamaların yüzde 30’u takı ve mücevhere gidiyor.

Düğünlerde son dönemde en çok mağduriyet yaratan konulardan biri ise sahte altınlar. Altın fiyatlarındaki artış da sahtekarların ekmeğine yağ sürüyor. Dolandırıcılar akıl almaz hilelerle vatandaşı kandırıyor. Bu tuzağa düşmemek için takıları bildiğiniz kuyumculardan alın ve fatura isteyin.

Mücevherler için mutlaka GLT sertifikasını sorun. Vergi levhası var mı diye bakın. Bir de al-sat değer kaybının çok fazla olmaması için 18 ayar bilezik, kolye yerine Cumhuriyet Altını cinsini tercih edin. Sanal ortamda alışveriş yapmayın.